Tasarım Tescili

Entelektüel Sermayenizin ve AR-GE Çalışmalarınızın
Yanındayız

Topkapı Patent İle Tasarımlarınızı Koruma Altına Alın

Tasarım Araştırmanızı Yapalım

Tasarım araştırması ile zaman ve maliyet kayıplarının önüne geçin. Uzman ekibimiz ve 30 yılı aşkın tecrübemizle tasarım araştırmanızı yapalım.

Tasarımınızı Koruma Altına Alalım

Entelektüel ve AR-GE sermayeniz olan tasarımlarınızın 3. kişiler tarafından taklit edilmesi, ticari ürün haline getirilmesi gibi suiistimallerin...

Tasarımınızı Her Adımda Takip Edelim

Tasarım oluşturmak, entelektüel sermaye, zaman ve emek isteyen bir iştir. Özgün tasarımlarınızı tescil ettirmeniz ne yazık ki eseri korumak...

Tasarımınızı Yurtdışında Tescil Edelim

Tasarımlarınız yalnızca tescil ettirdiğiniz ülkelerde koruma altına alınmaktadır. Tasarımınıza prestij katmak, tasarım ürünlerinizin ...

Tasarımlarınızdaki Muhtelif Değişiklikler Sürecinde Yanınızdayız

Her ürün, tasarım zamanla gelişim ve değişim gösterebilir. Tescil ettirdiğiniz tasarımlarınızda meydana getirdiğiniz geliştirme ve değişimlerin ...

Teknik Resim Sürecini Kolaylaştıralım

Tasarım tescil süreçlerinizin her adımda en doğru ve en kolay şekilde gerçekleşmesini önemsiyoruz. Tasarım tescil başvuru sürecinde Teknik Resim ...

Tasarım Araştırmanızı Yapalım

Tasarım araştırması ile zaman ve maliyet kayıplarının önüne geçin. Uzman ekibimiz ve 30 yılı aşkın tecrübemizle tasarım araştırmanızı yapalım. Tasarladığınız ürünlerin daha önceden tescil başvurusunun olup olmadığı inceleyelim. Bu sayede zamandan ve maliyetten tasarruf edin.

Tasarımınızı Koruma Altına Alalım

Entelektüel ve AR-GE sermayeniz olan tasarımlarınızın 3. kişiler tarafından taklit edilmesi, ticari ürün haline getirilmesi gibi suiistimallerin önüne geçmek için tasarımlarınızı mutlaka tescil ettirmeniz gerekmektedir.

Türk Patentve Marka Kurumu, tasarımlarınızı şekli şartlar bakımından incelemeye alır. Tasarımlarınız 6 ay süre ile Resmi Endüstriyel Tasarımlar Bülteni’nde ilan edilir. Bu süre içerisinde herhangi bir itiraz gelmemesi durumunda tasarımlarınızı tescil eder. Tescil süresi 5 yıldır ve her 5 yıllık periyotlarda tescilinizi yenileterek 25 yıla kadar koruma altına alabilirsiniz.

Tasarımlarınızı korumak; tasarım araştırması, tasarım başvuru ve tasarım izleme gibi kritik aşamalarla mümkün olmaktadır. Bunun için de her adımda tecrübeli ve uzman bir ekipten destek almanız önemlidir.

Uzman ekibimize danışabilir her adımda bilgi alabilir ve tescil başvurularınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tasarımınızı Her Adımda Takip Edelim

Tasarım oluşturmak, entelektüel sermaye, zaman ve emek isteyen bir iştir. Özgün tasarımlarınızı tescil ettirmeniz ne yazık ki eseri korumak için yeterli değildir, her adımda takip edilmesi, tasarım izlemesi yapılmalıdır.

Yeni tasarım tescil başvuruları şekli şartlara uygunluk bakımından yapılan incelemenin akabinde Resmi Endüstriyel Tasarımlar Bülteninde ilan edilmektedir. TPE ne yazık ki endüstriyel tasarımlar için yalnızca şekli şartlar bakımından inceleme yapmakta ve şartları yerine getiren tasarım tescil başvurularını resmi tasarımlar bülteninde ilan etmektedir. Herhangi bir itiraz olmaması durumunda ise bu tasarımlar tescil edilmektedir.

 

Uzmanlarımız aylık yayınlanan resmi tasarım bültenleri üzerinde özel görsel taramalar (tasarım takibi) yaparak benzer tasarımları tespit etmekte ve bu benzer tasarımlar aylık olarak müvekkil kişi ya da kurumlara rapor edilmektedir. Müvekkil tarafından verilen talimat doğrultusunda marka-patent vekillerimiz tasarım itiraz işlemlerini yapmaktadırlar. Bu sayede tasarımlarınızın tescil sonrasında korunmasına yardımcı olmaktayız.

Tasarımınızı Yurtdışında Tescil Edelim

Tasarımlarınız yalnızca tescil ettirdiğiniz ülkelerde koruma altına alınmaktadır. Tasarımınıza prestij katmak, tasarım ürünlerinizin gümrük geçişlerinde meydana gelebilecek sorunları engellemek ve tescil kapsamını artırmak için yurtdışı tasarım tescili oldukça önemli bir adımdır. Bu sayede rakiplerinizden hep bir adım önde olabilirsiniz. Bu sebepten özgün tasarım ürünlerinizin lansmanını yapmadan evvel hem yurtiçi hem de yurtdışı tasarım tescil işlemlerini yaptırmanızı öneriyoruz.

Tasarımlarınızdaki Muhtelif Değişiklikler Sürecinde Yanınızdayız

Patent ile koruma altına aldığınız her ürün, tasarım zaman içerisinde devir, lisans, nevi ve unvan gibi bir takım işlemlere, değişikliklere ve güncellemelere ihtiyaç duyabilir. Tasarım ve sahip bilgileri üzerinde yapılan muhtelif değişiklik işlemlerinin Türk Patent ve Marka Kurumu siciline kaydedilmesi gerekmektedir.

Topkapı Patent olarak Tasarımlarınızın her adımda takipçisiyiz. Endüstriyel tasarımlar üzerinde aşağıda belirtilen türde değişiklikleri siz müvekkillerimiz adına Türk Patent ve Marka Kurumu siciline kaydettirmekteyiz.

  • Tasarım Devir
  • Tasarım Lisans
  • Nev’i Değişiklikleri
  • Unvan Değişiklikleri
  • Adres Değişiklikleri
  • Tasarım Veraset ve İntikal
  • Tasarım Rehin

Ayrıntılı bilgi için lütfen başvurun.

Teknik Resim Sürecini Kolaylaştıralım

Tasarım tescil süreçlerinizin her adımda en doğru ve en kolay şekilde gerçekleşmesini önemsiyoruz. Tasarım tescil başvuru sürecinde Teknik Resim oldukça önemli bir unsurdur.

TPE tasarım ürünlerinizin teknik resim ya da fotoğraf formatında görsellerini referans alarak tescil işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Topkapı Patent olarak başvuru öncesinde tasarımlarınızın teknik resimlerinin oluşturulması ve/veya fotoğraf çekimi konularında hizmet sağlamaktayız.

Aradığınız Konuyu Buraya Yazınız...

Mesaj gönder